• adent
  • GABINET DENTYSTYCZNY
  • STOMATOLOG

Porady

 

3foto

Metody szczotkowania zębów

Właściwe szczotkowanie jest najskuteczniejszym sposobem utrzymania higieny jamy ustnej, pomaga to ograniczyć ryzyko powstania próchnicy zębów, chorób dziąseł i przyzębia. Do usuwania płytki bakteryjnej, miękkich nalotów i resztek pokarmowych należy używać właściwej szczoteczki oraz pastę z zawartością fluoru dostosowaną do wieku.

lakowanie2

Lakowanie

...inaczej uszczelnianie bruzd, to całkowicie bezbolesny zabieg profilaktyczny mający na celu wypełnienie szczelin i zagłębień, występujących na powierzchniach żujących zębów specjalną światłoutwardzalną substancją (lakiem).

Bruzdy na powierzchniach żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych stanowią doskonałe miejsce do zalegania resztek pokarmowych i płytki bakteryjnej. Głębokość bruzd praktycznie uniemożliwia ich właściwe wyczyszczenie. Z tych względów bruzdy powierzchni żujących zębów są najczęstszym miejscem powstawania procesu próchnicowego.

lakowanie

Leczenie przyzębia

Zapalenie przyzębia oraz dziąseł to jednostki chorobowe leczone periodontologicznie. Periodontologia powinna leczyć i zapobiegać chorobom przyzębia. Przyczyny tych dolegliwości mogą być różne. Na pewno alkohol i papierosy, ale również liczne zaburzenia takie jak awitaminoza, czyli brak witamin, które zapobiegają procesom chorobotwórczym, a także cukrzyca, zaburzenia hormonalne, wydzielania śliny oraz nieprawidłowa dieta.

l-kanalowe

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe – metoda leczenia nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba. Polega na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów zęba oraz wypełnieniu odpowiednim materiałem, najczęściej gutaperką.

Miazga zostaje w znieczuleniu usunięta z kanałów, które następnie zostają zdezynfekowane i wypełnione gutaperką. Całe leczenie powinno odbywać się w powiększeniu (pod mikroskopem operacyjnym) i pod kontrolą radiologiczną.

© 2017 Adent. Designed By web-domino.com